Loading...

Auktion 06-10-24

Välkommen till Upplands Auktionsverk, slagauktion startar Söndag 06/10 kl 12:00, Online budgivning under hela auktionen!

Det är möjligt att Bjuda Online till det aktuella numret som är live. Lycka till!

Auktion 06-10-24
Include closed lots
16h 16m
Olja på duk signerad Sten Ekendahl 1932
5
Current bid50 SEK
Est800 SEK
16h 16m
Harald Wiberg blyertsteckning signerad
9
Current bid100 SEK
Est1,000 SEK
16h 16m
Gouache Nils Rundgren Björnjägaren
12
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
16h 16m
Olja på duk signerad Bertil Widbrant
19
Current bid50 SEK
Est600 SEK
16h 16m
Ford-Affisch
22
Ford-Affisch
Current bid150 SEK
Est500 SEK
16h 16m
Affisch Punsch
24
Affisch Punsch
Current bid50 SEK
Est400 SEK
16h 16m
Olja på duk signerad Arne Ljungqvist
27
Starting bid50 SEK
Est300 SEK
16h 16m
Litografi signerad Nils Tiren
36
Litografi signerad Nils Tiren
Starting bid50 SEK
Est2,000 SEK
16h 16m
Bioaffisch Hopalong Cassidy 1936, inramad
53
Current bid50 SEK
Est1,000 SEK
16h 16m
Färglitografi signerad  Jorge Krallis ”Salabim” 245/310
72
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
16h 16m
Litografi Mikael Wahrberg, 89/310
75
Current bid50 SEK
Est400 SEK
16h 16m
Olja på duk signerad Willy Jacobsen 1949
76
Starting bid50 SEK
Est400 SEK
16h 16m
Färglitografi 91/271 signerad Sven Erik Johansson
92
Current bid200 SEK
Est500 SEK
16h 16m
Litografi Svart Extas 19/35 Lars Zederman
101
Current bid100 SEK
Est400 SEK
16h 16m
Matta ”L’Espoir Bleu 1957 Robert Jacobsen
102
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
16h 16m
Färglitografi Bengt Lindström 13/25
110
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
16h 16m
Skolplansch, häst
115
Skolplansch, häst
Current bid500 SEK
Est500 SEK
16h 16m
Skolplanscher, 2 st
117
Skolplanscher, 2 st
Current bid250 SEK
Est600 SEK
16h 16m
Färglitografi Åke Westin, "Motorcyklisterna"
125
Current bid250 SEK
Est400 SEK
16h 16m
Äldre ram, 1800 tal
129
Äldre ram, 1800 tal
Starting bid50 SEK
Est500 SEK
16h 16m
Oljetryck 1900 tal
134
Oljetryck 1900 tal
Current bid350 SEK
Est500 SEK
16h 16m
Färglitografi E.A signerad Marcel Genay
135
Current bid50 SEK
Est500 SEK
16h 16m
Olja på duk otydlig signering
138
Olja på duk otydlig signering
Current bid150 SEK
Est500 SEK
16h 16m
Olja på pannå signerad Albert Petri 1932
139
Current bid50 SEK
Est1,000 SEK
16h 16m
Färglitografi signerad Marcel Genay, 208/250
165
Current bid100 SEK
Est500 SEK
16h 16m
Skolplanscher
174
Skolplanscher
Current bid200 SEK
Est400 SEK
16h 16m
Tavla, otydlig signering
185
Tavla, otydlig signering
Starting bid50 SEK
Est500 SEK
16h 16m
2 st Kopparstick 1700-tal
198
2 st Kopparstick 1700-tal
Current bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
16h 16m
Olja på duk ”Flying Duck ” Tove Landberg
218
Current bid500 SEK
16h 16m
Olja på duk Marie Antoinette signerad Tove Landberg
219
Current bid250 SEK
16h 16m
Olja på pannå signerad Hans Erik Eriksson
227
Current bid50 SEK
Est800 SEK
16h 16m
Skolplansch
230
Skolplansch
Current bid100 SEK
Est400 SEK
16h 16m
Tavla blandteknik signerad Max Goldstein  Mago
232
Current bid100 SEK
Est1,000 SEK
16h 16m
Färglitografi provtryck signerad Gustav Rudberg
241
Starting bid50 SEK
Est300 SEK
16h 16m
Olja på pannå Uppsalamotiv signerad S Ärentun
242
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK
16h 16m
Tavla akvarell Fredrik Wilhelm Kylberg
252
Current bid50 SEK
Est1,500 SEK
16h 16m
Diverse ramar
265
Diverse ramar
Current bid150 SEK
Est500 SEK
16h 16m
Skolplanscher, 2 st
272
Skolplanscher, 2 st
Current bid200 SEK
Est500 SEK
16h 16m
Tavla, blandteknik signerad Robert Högfeldt
276
Current bid100 SEK
Est1,000 SEK
16h 16m
Tavla, litografi av drottningholm, handkolorerad, 1800 tal
277
Current bid100 SEK
Est2,000 SEK
16h 16m
Tavla i tyg
284
Tavla i tyg
Current bid50 SEK
Est300 SEK
16h 16m
Bioaffischer
294
Bioaffischer
Current bid150 SEK
Est1,000 SEK
16h 16m
Olja på duk, signerad Per Olof Nord
301
Current bid50 SEK
Est2,000 SEK
16h 16m
Skolplanscher, 2 st
313
Skolplanscher, 2 st
Current bid150 SEK
Est500 SEK
16h 16m
Äldre bioaffischer, 12 st
315
Äldre bioaffischer, 12 st
Current bid50 SEK
Est800 SEK
16h 16m
Äldre bioaffischer, 12 st
316
Äldre bioaffischer, 12 st
Current bid100 SEK
Est800 SEK
16h 16m
Tavla, teckning signerad Ragnar Johansson
336
Starting bid50 SEK
Est300 SEK
16h 16m
Tavla, akvarell, otydlig signering
337
Starting bid50 SEK
Est500 SEK
Kontakt

Upplands Auktionsverk

Bälinge-Svista 55

755 93 Uppsala

0735015566

info@upplandsauktionsverk.se

Öppettider

Inlämning och Upphämtning

Måndag: 13.00 – 17.00

Tisdag: 13.00 – 17.00

Onsdag: 13.00 – 17.00

Sommarstängt: 11/7 - 28/7

Följ oss