Loading...
Auktion 06-10-24
Välkommen till Upplands Auktionsverk, slagauktion startar Söndag 06/10 kl 12:00, Online budgivning under hela auktionen!
Det är möjligt att Bjuda Online till det aktuella numret som är live. Lycka till!
Lowest lot number
- Tavlor KonstClear filters
5
Olja på duk signerad Sten Ekendahl 1932
Current bid50 SEK
Est800 SEK
9
Harald Wiberg blyertsteckning signerad
Current bid100 SEK
Est1,000 SEK
12
Gouache Nils Rundgren Björnjägaren
Current bid250 SEK
Est1,000 SEK
19
Olja på duk signerad Bertil Widbrant
Current bid50 SEK
Est600 SEK
22
Ford-Affisch
Current bid150 SEK
Est500 SEK
24
Affisch Punsch
Current bid50 SEK
Est400 SEK
27
Olja på duk signerad Arne Ljungqvist
Starting bid50 SEK
Est300 SEK
36
Litografi signerad Nils Tiren
Starting bid50 SEK
Est2,000 SEK
53
Bioaffisch Hopalong Cassidy 1936, inramad
Current bid50 SEK
Est1,000 SEK
72
Färglitografi signerad Jorge Krallis ”Salabim” 245/310
Current bid200 SEK
Est1,000 SEK
75
Litografi Mikael Wahrberg, 89/310
Current bid50 SEK
Est400 SEK
76
Olja på duk signerad Willy Jacobsen 1949
Starting bid50 SEK
Est400 SEK
92
Färglitografi 91/271 signerad Sven Erik Johansson
Current bid200 SEK
Est500 SEK
101
Litografi Svart Extas 19/35 Lars Zederman
Current bid100 SEK
Est400 SEK
102
Matta ”L’Espoir Bleu 1957 Robert Jacobsen
Current bid200 SEK
Est3,000 SEK
110
Färglitografi Bengt Lindström 13/25
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
115
Skolplansch, häst
Current bid500 SEK
Est500 SEK
117
Skolplanscher, 2 st
Current bid250 SEK
Est600 SEK
125
Färglitografi Åke Westin, "Motorcyklisterna"
Current bid250 SEK
Est400 SEK
129
Äldre ram, 1800 tal
Starting bid50 SEK
Est500 SEK
134
Oljetryck 1900 tal
Current bid350 SEK
Est500 SEK
135
Färglitografi E.A signerad Marcel Genay
Current bid50 SEK
Est500 SEK
138
Olja på duk otydlig signering
Current bid150 SEK
Est500 SEK
139
Olja på pannå signerad Albert Petri 1932
Current bid50 SEK
Est1,000 SEK
165
Färglitografi signerad Marcel Genay, 208/250
Current bid100 SEK
Est500 SEK
174
Skolplanscher
Current bid200 SEK
Est400 SEK
185
Tavla, otydlig signering
Starting bid50 SEK
Est500 SEK
198
2 st Kopparstick 1700-tal
Current bid1,500 SEK
Est2,000 SEK
218
Olja på duk ”Flying Duck ” Tove Landberg
Current bid500 SEK
219
Olja på duk Marie Antoinette signerad Tove Landberg
Current bid250 SEK
227
Olja på pannå signerad Hans Erik Eriksson
Current bid50 SEK
Est800 SEK
230
Skolplansch
Current bid100 SEK
Est400 SEK
232
Tavla blandteknik signerad Max Goldstein Mago
Current bid100 SEK
Est1,000 SEK
241
Färglitografi provtryck signerad Gustav Rudberg
Starting bid50 SEK
Est300 SEK
242
Olja på pannå Uppsalamotiv signerad S Ärentun
Current bid350 SEK
Est1,000 SEK
252
Tavla akvarell Fredrik Wilhelm Kylberg
Current bid50 SEK
Est1,500 SEK
265
Diverse ramar
Current bid150 SEK
Est500 SEK
272
Skolplanscher, 2 st
Current bid200 SEK
Est500 SEK
276
Tavla, blandteknik signerad Robert Högfeldt
Current bid100 SEK
Est1,000 SEK
277
Tavla, litografi av drottningholm, handkolorerad, 1800 tal
Current bid100 SEK
Est2,000 SEK
284
Tavla i tyg
Current bid50 SEK
Est300 SEK
294
Bioaffischer
Current bid150 SEK
Est1,000 SEK
301
Olja på duk, signerad Per Olof Nord
Current bid50 SEK
Est2,000 SEK
313
Skolplanscher, 2 st
Current bid150 SEK
Est500 SEK
315
Äldre bioaffischer, 12 st
Current bid50 SEK
Est800 SEK
316
Äldre bioaffischer, 12 st
Current bid100 SEK
Est800 SEK
336
Tavla, teckning signerad Ragnar Johansson
Starting bid50 SEK
Est300 SEK
337
Tavla, akvarell, otydlig signering
Starting bid50 SEK
Est500 SEK