Loading...
Auktion 06-10-24
Välkommen till Upplands Auktionsverk, slagauktion startar Söndag 06/10 kl 12:00, Online budgivning under hela auktionen!
Det är möjligt att Bjuda Online till det aktuella numret som är live. Lycka till!
Lowest lot number
- Tavlor KonstClear filters
342
Tavla, olja på duk, signerad S.
Current bid50 SEK
Est500 SEK
343
Tavla, färglitografi, Bengt Landin 24/25 "And och Kakelugn"
Current bid300 SEK
Est800 SEK
351
Färglitografi PONTUS LJUNGBERG. ”Blå dörr” 298/360
Current bid150 SEK
Est400 SEK
352
Guasch, 1800 tal
Current bid100 SEK
Est600 SEK
355
Olja på duk signerad B. Ringvall
Current bid150 SEK
Est1,000 SEK
356
2st akvareller signerad M. Lundberg år 1926
Current bid150 SEK
Est800 SEK
363
2 st tavlor Blandteknik ramar med spegelglas
Current bid50 SEK
Est300 SEK
364
3 st oljor på pannå signerade
Current bid50 SEK
Est400 SEK
372
Färglitografi Gunilla Mann
Current bid650 SEK
Est2,000 SEK
373
Olja på duk
Current bid100 SEK
Est300 SEK
378
Olja på duk
Current bid350 SEK
Est300 SEK
390
2 st tavlor, ena signerad E wallin 1934
Current bid50 SEK
Est300 SEK
393
Litografi signerad Gunilla Mann E.A
Current bid600 SEK
Est2,000 SEK
416
Olja på pannå Carl Herman Wettervik ”Parken i Skokloster”
Current bid100 SEK
Est1,000 SEK
417
Olja på duk A G Hammar ”Vårfest i Botan"
Current bid450 SEK
Est500 SEK
434
Färglitografi 51/260 signerad Uno Vallman
Current bid400 SEK
Est1,000 SEK
444
Litografi signerad Elina Luukanen, 13/60
Current bid50 SEK
Est500 SEK
456
Olja på pannå, 3 st
Current bid200 SEK
Est500 SEK
462
Olja på pannå signerad Hallerdal
Current bid50 SEK
Est500 SEK
509
Akvarell Bruno Wiklund 1979
Current bid50 SEK
Est1,000 SEK
521
Skolplansch Tobak
Current bid150 SEK
Est400 SEK
524
Skolplansch Dagfjärilar
Current bid150 SEK
Est400 SEK
527
Skolplansch Hannibals Tåg Över Alperna
Current bid150 SEK
Est400 SEK
529
Skolplansch David och Goliat
Current bid150 SEK
Est400 SEK