Loading...

Kommande Auktion 01/12

Välkommen till Upplands Auktionsverk, slagauktion startar i auktionshallen Söndag 01/12 kl 12:00, Online budgivning under hela auktionen!

Det är möjligt att Bjuda Online fram tills att objektet är live i salen. Lycka till!

Kommande Auktion 01/12
Include closed lots
9d 10h
Josef Theodor Hansen, olja på duk, signerad J Hansen, Dansk konstnär
3
Current bid50 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
9d 10h
Charles Roka olja på duk, (Ungern/Norge, 1912-1999)
12
Starting bid50 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
9d 10h
Jean Skoglund, Olja på duk -40
17
Starting bid50 SEK
Est700 - 1,000 SEK
9d 10h
Färglitografi Elisabeth Jansson "Ängeln" 151/280
24
Starting bid50 SEK
Est700 - 1,000 SEK
9d 10h
Dan Lekberg "Som ni behagar" "Hjorten" kol, pastell och akryl
30
Current bid50 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
9d 10h
Theresia Sandström Olja på duk 1914
39
Starting bid50 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
9d 10h
Luffaren och Rasmus bioaffisch
44
Starting bid50 SEK
Est700 - 1,000 SEK
9d 10h
Barnböcker bl a tre små grisar 1934
47
Starting bid50 SEK
Est300 - 600 SEK
9d 10h
Akvarell otydlig signatur
48
Akvarell otydlig signatur
Starting bid50 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
9d 10h
Gunnar Zetterström, Olja på pannå Tjockö 1944
52
Starting bid50 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
9d 10h
Tavla i pastell, otydlig signatur
60
Starting bid50 SEK
Est800 - 1,200 SEK
9d 10h
Färglitografi signerad Rune Söderqvist 5/220
69
Starting bid50 SEK
Est300 - 500 SEK
9d 10h
Per-Olof Rosén Olja på duk signerad P O Rosén
71
Starting bid50 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
9d 10h
Olja på duk, otydlig signatur
78
Olja på duk, otydlig signatur
Starting bid50 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
9d 10h
Heffner Olja på duk 1800 tal, signerad
81
Starting bid50 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
9d 10h
Akvarell signerad Elsie Hogner 1915
102
Starting bid50 SEK
Est700 - 1,000 SEK
9d 10h
Tuschteckning Johan Leksell
103
Tuschteckning Johan Leksell
Starting bid50 SEK
Est300 - 500 SEK
9d 10h
"Kinesisk skola", 2 st tavlor Qing Dynasty
127
Current bid50 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
9d 10h
Olja på duk, Japansk, signerad
128
Current bid50 SEK
Est1,000 - 2,000 SEK
9d 10h
Akvareller 3 st Japan
145
Akvareller 3 st Japan
Starting bid50 SEK
Est400 - 600 SEK
9d 10h
 Olja på pannå "Engström"
153
Olja på pannå "Engström"
Starting bid50 SEK
Est700 - 1,000 SEK
9d 10h
Färglitografi Jan Ewemo 19/50
158
Färglitografi Jan Ewemo 19/50
Current bid50 SEK
Est700 - 1,000 SEK
9d 10h
Akvarell, otydlig signatur
162
Akvarell, otydlig signatur
Starting bid50 SEK
Est800 - 1,200 SEK
9d 10h
Färglitografi signerad Staffan Rosvall 1988 136/200 ”Gotländsk strandskog”
163
Starting bid50 SEK
Est200 - 400 SEK
9d 10h
Olja på pannå Georg Källkvist
165
Olja på pannå Georg Källkvist
Starting bid50 SEK
Est700 - 1,000 SEK
9d 10h
Olja på pannå Erik Seth Lundberg
181
Current bid50 SEK
Est500 - 1,000 SEK
9d 10h
3 tavlor bl etsning Emil Johanson-Thor
186
Starting bid50 SEK
Est300 - 500 SEK
9d 10h
Bioaffischer äldre
207
Bioaffischer äldre
Starting bid50 SEK
Est400 - 700 SEK
9d 10h
Olja på duk signerad John Carlson 1939 (1896-1979)
211
Starting bid50 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
9d 10h
Olja på pannå signerad ML 48
212
Olja på pannå signerad ML 48
Starting bid50 SEK
Est400 - 700 SEK
9d 10h
Olja på pannå signerad JD 51
232
Olja på pannå signerad JD 51
Starting bid50 SEK
Est500 - 700 SEK
9d 10h
Olja på duk signerad Lund
236
Olja på duk signerad Lund
Starting bid50 SEK
Est300 - 500 SEK
9d 10h
Färglitografi 33/40 signerad Waldemar Sjölander 1947
239
Starting bid50 SEK
Est500 - 700 SEK
9d 10h
Akvarell signerad
251
Akvarell signerad
Starting bid50 SEK
Est500 - 700 SEK
9d 10h
Olja på duk signerad BA innermått
260
Starting bid50 SEK
Est700 - 1,000 SEK
9d 10h
Tavelramar 3 st
266
Tavelramar 3 st
Starting bid50 SEK
Est800 - 1,200 SEK
9d 10h
Olja på pannå signerad Mainz
275
Olja på pannå signerad Mainz
Starting bid50 SEK
Est400 - 600 SEK
9d 10h
Litografi Jan Lundqvist 94/110
303
Starting bid50 SEK
Est800 - 1,200 SEK
9d 10h
Olja på pannå Ejnar Kohlmann (Finland 1888-1968)
307
Current bid50 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
9d 10h
5 st Affischer/Planscher
310
5 st Affischer/Planscher
Starting bid50 SEK
Est400 - 700 SEK
Kontakt

Upplands Auktionsverk

Bälinge-Svista 55

755 93 Uppsala

0735015566

info@upplandsauktionsverk.se

Öppettider

Inlämning och Upphämtning

Måndag: 13.00 – 17.00

Tisdag: 13.00 – 17.00

Onsdag: 13.00 – 19.00

Sommarstängt: 11/7 - 28/7

Följ oss