Laddar...
Auktion 06-10-24
Välkommen till Upplands Auktionsverk, slagauktion startar Söndag 06/10 kl 12:00, Online budgivning under hela auktionen!
Det är möjligt att Bjuda Online till det aktuella numret som är live. Lycka till!
Lägsta föremålsnummer
- Tavlor KonstRensa filter
5
Olja på duk signerad Sten Ekendahl 1932
Aktuellt bud50 SEK
Värdering800 SEK
9
Harald Wiberg blyertsteckning signerad
Aktuellt bud100 SEK
Värdering1 000 SEK
12
Gouache Nils Rundgren Björnjägaren
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
19
Olja på duk signerad Bertil Widbrant
Aktuellt bud50 SEK
Värdering600 SEK
22
Ford-Affisch
Aktuellt bud150 SEK
Värdering500 SEK
24
Affisch Punsch
Aktuellt bud50 SEK
Värdering400 SEK
27
Olja på duk signerad Arne Ljungqvist
Startbud50 SEK
Värdering300 SEK
36
Litografi signerad Nils Tiren
Startbud50 SEK
Värdering2 000 SEK
53
Bioaffisch Hopalong Cassidy 1936, inramad
Aktuellt bud50 SEK
Värdering1 000 SEK
72
Färglitografi signerad Jorge Krallis ”Salabim” 245/310
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
75
Litografi Mikael Wahrberg, 89/310
Aktuellt bud50 SEK
Värdering400 SEK
76
Olja på duk signerad Willy Jacobsen 1949
Startbud50 SEK
Värdering400 SEK
92
Färglitografi 91/271 signerad Sven Erik Johansson
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
101
Litografi Svart Extas 19/35 Lars Zederman
Aktuellt bud100 SEK
Värdering400 SEK
102
Matta ”L’Espoir Bleu 1957 Robert Jacobsen
Aktuellt bud250 SEK
Värdering3 000 SEK
110
Färglitografi Bengt Lindström 13/25
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
115
Skolplansch, häst
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK
117
Skolplanscher, 2 st
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
125
Färglitografi Åke Westin, "Motorcyklisterna"
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
129
Äldre ram, 1800 tal
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
134
Oljetryck 1900 tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
135
Färglitografi E.A signerad Marcel Genay
Aktuellt bud50 SEK
Värdering500 SEK
138
Olja på duk otydlig signering
Aktuellt bud150 SEK
Värdering500 SEK
139
Olja på pannå signerad Albert Petri 1932
Aktuellt bud50 SEK
Värdering1 000 SEK
165
Färglitografi signerad Marcel Genay, 208/250
Aktuellt bud100 SEK
Värdering500 SEK
174
Skolplanscher
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
185
Tavla, otydlig signering
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
198
2 st Kopparstick 1700-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
218
Olja på duk ”Flying Duck ” Tove Landberg
Aktuellt bud500 SEK
219
Olja på duk Marie Antoinette signerad Tove Landberg
Aktuellt bud250 SEK
227
Olja på pannå signerad Hans Erik Eriksson
Aktuellt bud50 SEK
Värdering800 SEK
230
Skolplansch
Aktuellt bud100 SEK
Värdering400 SEK
232
Tavla blandteknik signerad Max Goldstein Mago
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
241
Färglitografi provtryck signerad Gustav Rudberg
Startbud50 SEK
Värdering300 SEK
242
Olja på pannå Uppsalamotiv signerad S Ärentun
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
252
Tavla akvarell Fredrik Wilhelm Kylberg
Aktuellt bud50 SEK
Värdering1 500 SEK
265
Diverse ramar
Aktuellt bud150 SEK
Värdering500 SEK
272
Skolplanscher, 2 st
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
276
Tavla, blandteknik signerad Robert Högfeldt
Aktuellt bud150 SEK
Värdering1 000 SEK
277
Tavla, litografi av drottningholm, handkolorerad, 1800 tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering2 000 SEK
284
Tavla i tyg
Aktuellt bud50 SEK
Värdering300 SEK
294
Bioaffischer
Aktuellt bud150 SEK
Värdering1 000 SEK
301
Olja på duk, signerad Per Olof Nord
Aktuellt bud50 SEK
Värdering2 000 SEK
313
Skolplanscher, 2 st
Aktuellt bud150 SEK
Värdering500 SEK
315
Äldre bioaffischer, 12 st
Aktuellt bud50 SEK
Värdering800 SEK
316
Äldre bioaffischer, 12 st
Aktuellt bud100 SEK
Värdering800 SEK
336
Tavla, teckning signerad Ragnar Johansson
Startbud50 SEK
Värdering300 SEK
337
Tavla, akvarell, otydlig signering
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK