Laddar...

Auktion 06-10-24

Välkommen till Upplands Auktionsverk, slagauktion startar Söndag 06/10 kl 12:00, Online budgivning under hela auktionen!

Det är möjligt att Bjuda Online till det aktuella numret som är live. Lycka till!

Auktion 06-10-24
Inkludera avslutade föremål
13h 53 m
Olja på duk signerad Sten Ekendahl 1932
5
Aktuellt bud50 SEK
Värdering800 SEK
13h 53 m
Harald Wiberg blyertsteckning signerad
9
Aktuellt bud100 SEK
Värdering1 000 SEK
13h 53 m
Gouache Nils Rundgren Björnjägaren
12
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
13h 53 m
Olja på duk signerad Bertil Widbrant
19
Aktuellt bud50 SEK
Värdering600 SEK
13h 53 m
Ford-Affisch
22
Ford-Affisch
Aktuellt bud150 SEK
Värdering500 SEK
13h 53 m
Affisch Punsch
24
Affisch Punsch
Aktuellt bud50 SEK
Värdering400 SEK
13h 53 m
Olja på duk signerad Arne Ljungqvist
27
Startbud50 SEK
Värdering300 SEK
13h 53 m
Litografi signerad Nils Tiren
36
Litografi signerad Nils Tiren
Startbud50 SEK
Värdering2 000 SEK
13h 53 m
Bioaffisch Hopalong Cassidy 1936, inramad
53
Aktuellt bud50 SEK
Värdering1 000 SEK
13h 53 m
Färglitografi signerad  Jorge Krallis ”Salabim” 245/310
72
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
13h 53 m
Litografi Mikael Wahrberg, 89/310
75
Aktuellt bud50 SEK
Värdering400 SEK
13h 53 m
Olja på duk signerad Willy Jacobsen 1949
76
Startbud50 SEK
Värdering400 SEK
13h 53 m
Färglitografi 91/271 signerad Sven Erik Johansson
92
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
13h 53 m
Litografi Svart Extas 19/35 Lars Zederman
101
Aktuellt bud100 SEK
Värdering400 SEK
13h 53 m
Matta ”L’Espoir Bleu 1957 Robert Jacobsen
102
Aktuellt bud250 SEK
Värdering3 000 SEK
13h 53 m
Färglitografi Bengt Lindström 13/25
110
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
13h 53 m
Skolplansch, häst
115
Skolplansch, häst
Aktuellt bud500 SEK
Värdering500 SEK
13h 53 m
Skolplanscher, 2 st
117
Skolplanscher, 2 st
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
13h 53 m
Färglitografi Åke Westin, "Motorcyklisterna"
125
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
13h 53 m
Äldre ram, 1800 tal
129
Äldre ram, 1800 tal
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
13h 53 m
Oljetryck 1900 tal
134
Oljetryck 1900 tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK
13h 53 m
Färglitografi E.A signerad Marcel Genay
135
Aktuellt bud50 SEK
Värdering500 SEK
13h 53 m
Olja på duk otydlig signering
138
Olja på duk otydlig signering
Aktuellt bud150 SEK
Värdering500 SEK
13h 53 m
Olja på pannå signerad Albert Petri 1932
139
Aktuellt bud50 SEK
Värdering1 000 SEK
13h 53 m
Färglitografi signerad Marcel Genay, 208/250
165
Aktuellt bud100 SEK
Värdering500 SEK
13h 53 m
Skolplanscher
174
Skolplanscher
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
13h 53 m
Tavla, otydlig signering
185
Tavla, otydlig signering
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
13h 53 m
2 st Kopparstick 1700-tal
198
2 st Kopparstick 1700-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
13h 53 m
Olja på duk ”Flying Duck ” Tove Landberg
218
Aktuellt bud500 SEK
13h 53 m
Olja på duk Marie Antoinette signerad Tove Landberg
219
Aktuellt bud250 SEK
13h 53 m
Olja på pannå signerad Hans Erik Eriksson
227
Aktuellt bud50 SEK
Värdering800 SEK
13h 53 m
Skolplansch
230
Skolplansch
Aktuellt bud100 SEK
Värdering400 SEK
13h 53 m
Tavla blandteknik signerad Max Goldstein  Mago
232
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
13h 53 m
Färglitografi provtryck signerad Gustav Rudberg
241
Startbud50 SEK
Värdering300 SEK
13h 53 m
Olja på pannå Uppsalamotiv signerad S Ärentun
242
Aktuellt bud350 SEK
Värdering1 000 SEK
13h 53 m
Tavla akvarell Fredrik Wilhelm Kylberg
252
Aktuellt bud50 SEK
Värdering1 500 SEK
13h 53 m
Diverse ramar
265
Diverse ramar
Aktuellt bud150 SEK
Värdering500 SEK
13h 53 m
Skolplanscher, 2 st
272
Skolplanscher, 2 st
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
13h 53 m
Tavla, blandteknik signerad Robert Högfeldt
276
Aktuellt bud150 SEK
Värdering1 000 SEK
13h 53 m
Tavla, litografi av drottningholm, handkolorerad, 1800 tal
277
Aktuellt bud100 SEK
Värdering2 000 SEK
13h 53 m
Tavla i tyg
284
Tavla i tyg
Aktuellt bud50 SEK
Värdering300 SEK
13h 53 m
Bioaffischer
294
Bioaffischer
Aktuellt bud150 SEK
Värdering1 000 SEK
13h 53 m
Olja på duk, signerad Per Olof Nord
301
Aktuellt bud50 SEK
Värdering2 000 SEK
13h 53 m
Skolplanscher, 2 st
313
Skolplanscher, 2 st
Aktuellt bud150 SEK
Värdering500 SEK
13h 53 m
Äldre bioaffischer, 12 st
315
Äldre bioaffischer, 12 st
Aktuellt bud50 SEK
Värdering800 SEK
13h 53 m
Äldre bioaffischer, 12 st
316
Äldre bioaffischer, 12 st
Aktuellt bud100 SEK
Värdering800 SEK
13h 53 m
Tavla, teckning signerad Ragnar Johansson
336
Startbud50 SEK
Värdering300 SEK
13h 53 m
Tavla, akvarell, otydlig signering
337
Startbud50 SEK
Värdering500 SEK
Kontakt

Upplands Auktionsverk

Bälinge-Svista 55

755 93 Uppsala

0735015566

info@upplandsauktionsverk.se

Öppettider

Inlämning och Upphämtning

Måndag: 13.00 – 17.00

Tisdag: 13.00 – 17.00

Onsdag: 13.00 – 17.00

Sommarstängt: 11/7 - 28/7

Följ oss