Laddar...
Kommande Auktion 01/12
Välkommen till Upplands Auktionsverk, slagauktion startar i auktionshallen Söndag 01/12 kl 12:00, Online budgivning under hela auktionen!
Det är möjligt att Bjuda Online fram tills att objektet är live i salen. Lycka till!
Lägsta föremålsnummer
- Asiatiska konstföremålRensa filter
1
Ingefärskrus, Kina 1700 tal
Aktuellt bud50 SEK
Värdering2 000 - 4 000 SEK
4
Bronsvas Kina
Startbud50 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
31
Kina, fem delar 17-1900tal
Startbud50 SEK
Värdering700 - 1 000 SEK
62
Kinsesiska föremål
Startbud50 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
87
Vas Emil Fuzii Japan, Soyakrus och Fat Kina
Startbud50 SEK
Värdering700 - 1 000 SEK
127
"Kinesisk skola", 2 st tavlor Qing Dynasty
Aktuellt bud50 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
128
Olja på duk, Japansk, signerad
Aktuellt bud50 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
142
Parvaser Kina
Aktuellt bud50 SEK
Värdering700 - 1 000 SEK
145
Akvareller 3 st Japan
Startbud50 SEK
Värdering400 - 600 SEK
182
Kina vas omgjord till lampa, med sex märken
Startbud50 SEK
Värdering2 000 - 4 000 SEK
183
Kina skål-fat 1800 tal
Startbud50 SEK
Värdering1 000 - 3 000 SEK
198
Kina praktfat 1800-tal med stativ
Aktuellt bud100 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
200
Kina skål 1700-1800-tal
Aktuellt bud50 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
294
Orientaliska föremål
Startbud50 SEK
Värdering600 - 900 SEK